و این است مرام دهه شصتی های خجول!

تو روز از نوی شنبه 20 خرداد ، خانم رحیمی مهمون برنامه بود. قلم زنی می کرد. یه سری شاگرد استثنایی هم داشت. بین گفتگو به تابلویی اشاره کرد که اثر یکی از شاگرداش بود. یهو به ذهنم زد اسم شاگردشو بپرسم . گفت مائده. گفتم مائده جان هر جا هستی سلام.

مادر مائده بعد برنامه زنگ زد به معلم بچه اش_ خانم رحیی_ از اینکه اسم بچه اش گفته شده بود خیلی خوشحال بو د.

از خوشحالیه مادره بغضو شدم.

از یه برنامه همین برای من بسه!

*

چرا نوشتن اینقدر سخته؟ چرا مشقامو ننوشتم؟ چرا فیلمنامه نمی نویسم؟ از چی فرار می کنم؟ چرا کولرمون خرابه؟ چرا کلاسا تموم نمی شه؟ چرا راه ها هم در اثر گرمای تابستون منبسط می شن؟ چرا راه قم اینقدر کش می آد؟ چرا اینقدر مخاطبا تیزن؟ می گیرن؟ می فهمن؟

*

امروز دوستم که دوستم نیست، عشقمه! با یه آقایی اومد دم سازمان. رفتیم سوپر استار. پسره به جبر مرد بودنش مجبور شد پول غذا رو حساب کنه. تا برگرده، دوستم یواشکی گفت با هم دوست شدیم ولی مامان اینا نمی دونن. از حرف بی مقدمه اش جا خوردم. همیشه انگار تو این مباحث با هم با پرده حرف زدیم. خجالتی تو چشای دوستم بود که باعث شد دلم غنج بزنه.خب ما ازمون سن و سالی گذشته. اینکه بخواهیم برای زندگیمون تصمیمایی بگیریم عجیب نیس! خنده ام هم گرفت و با همون خنده بهش گفتم اینی که گفتی یعنی چی؟ مگه با بقیه دشمنی؟

بعد که با هم خندیدیم به این نتیجه رسیدیم که این ادبیات ما دهه شصتی ها نیست!

این حرفای این جقله جووناس! ما با همه دوستیم! با دوست پسرمون هم نمی گیم دوستیم. هیچی نمی گیم. خودمون از خودمون خجالت می کشیم که به روی خودمون بیاریم که بعد عمری داریم شیطونی می کنیم. ما همچین بچه هایی هستیم.

و این است مرام دهه شصتی های خجول!

/ 69 نظر / 27 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فاطمه اعتمادی

سلام نرگس جون تر خدا برو نظر های خصوصی رو بخون واجبه خواهش خواهش [گریه]

bahar

سلام مطالبتون خیلی جالبه اگه دوست داشتی به وبلاگ منم سری بزن . مرسی

maryam

منم دهه شصتیم!!!!!!!!! کی به کیه؟؟؟

maryam

نرگسی امروز عاااااااااااااالی بووووووود!!!!!!!!!!

طرفدار یه ادم بی پروا

چشمم روشن......................................................

غزل بهاری

چه خوبه که نظراتو میخونین جوابم میدین! معذرت میخوام فکر کنم تند رفتم! منظورمو خوب بیان نکردم! در هر صورت خسته نباشید.

حیفاء

سلام درسته که جواب کامنتهای بی شمار مارو نمیدید اما کماکان هستیم زیر سایه تون خانم فتحی اسم این ارتباطهارو به قول شما و ما و خیلی دهه شصتی ها نه میشه دوستی گذاشت نه هیچ کوفت دیگه....[سوال]

یاسمن

سلام پس من دهه هفتادیم (71)‌ از این نظر به شما دهه شصتیا رفتم خیلی خوشحالم چون همیشه واسه م دهه 60 تی ها جا افتاده تر و معقول تر بودند شاد باشید

فهيمه

بيستييييييييييييييييييييييييييييي